گریس توتال به عنوان نوعی روانکار در دستگاه های مختلف صنعتی از جمله دستگاه های مربوط به صنایع غذایی، روانکاری انواع ماشین های صنعتی کاربرد دارد. ماده اصلی و سازنده گریس توتال روغن معدنی و سنتتیک هست که چیزی حدود ۸۰ درصد گریس را تشکیل داده و مابقی آن یعنی ۲۰ درصد دیگر پایه صابونی آن می باشد.
گریس توتال با پایه های متفاوتی تولید می شوند. پیش از خرید گریس توتال از NLGI گرید گریس و پایه گریس مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. گریس توتال با گرید پایین قابلیت گریس کاری به صورت پاششی را دارند. در صنایع دارویی و غذایی از گریس توتال خوراکی استفاده کنید. 

دو نمونه از گریس های توتال و کاربردهای آن:

یکی از انواع گریس توتال نمونه چند منظوره مدل Multis 3 آن است که برای شرایطی مثل آب و هوای بارانی، هوای خشک و یا حاوی ذرت معلق گرد و غبار مناسب می باشد. کاربرد این نوع گریس در روانکاری لوله ها، انواع خودروهای سواری، چرخ ها، بلبرینگ ها است. مواد تشکیل دهنده آن بدون سرب بوده و در برخورد با آب مقاومت زیادی از خود نشان می دهد.

download 2020 01 01T222531.229

Multis EP 2 نمونه ای دیگر از گریس توتال چند منظوره است که برای گریس کاری و روان شدن یاتاقان، چرخ دنده ها، شاسی انواع اتومبیل ها، چرخ بلبرینگ ها مناسب می باشد. این مدل نیز مانند Multis 3 برای شرایط آب و هوایی خشک و دارای ذرات گرد و غبار مناسب خواهد بود. از ویژگی های این محصول می توان به میزان چسبندگی مطلوب، افزایش تحمل و مقاومت در برابر دما  و فشار بالا، نداشتن سرب، جلوگیری از ایجاد آلودگی های زیست محیطی، پرتاب نشدن گریس به اطراف محدوده کاری اشاره کرد.

ویژگیهای گریس چندمنظوره:

  • – گریس چند منظوره برای روانکاری تحت هر شرایط در حمل و نقل و کشاورزی و یا وسایل دیگر در هوای بارانی, خشک و یا پر گرد و غبار
  • – مورد استفاده در گریس کاری لولاها و زانوها وقتی که حرارت و سنگینی در حد عادی باشد
  • – مناسب برای خودروهای سواری, باری‌های سبک و وسایل نقلیه تفریحی (به‌خصوص در چرخ‌ها و بلبرینگ‌ها)
  • – همیشه مراقب گرد و خاک در زمان استفاده از این محصول باشید
  • – در صورت امکان از سیستم پمپ باد و یا کاتریج استفاده شود
  • – سازگار و قابل اختلاط با گریس‌های لیتیومی دیگر
  • – مقاومت زیاد در مقابل آب
  • – بدون سرب و مواد زیان‌آور
download 2020 01 01T223006.955