سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

گریس صنعتی

گریس صنعتی

گریس صنعتی نوعی ماده روان کار و از مشتقات نفت است. گریس صنعتی از ترکیب شیمیایی مواد نفتی و یک یا چند ماده صابونی (غلیظ کننده) ساخته می شود. غلیظ کننده های گریس صنعتی هیدروکربن هایی هستند که 50 تا 60 (حتی گاهی بیش از 80) اتم کربن دارند در حالی که هیدروکربن سازنده روغن صنعتی معمولا بیش از 30 اتم کربن ندارند.

گریس صنعتی برای روانکاری جاهایی استفاده می شود که امکان روانکاری مکرر توسط روانساز مایع وجود نداشته و یا مقرون به صرفه نباشد. گریس صنعتی بر خلاف روغن صنعتی وظیفه خنک کنندگی و پاک کنندگی را نمی توانند انجام دهند.

بسیاری از نیرو های محرکه بدون استفاده از گریس قابل استفاده نیستند. هر چند گریس در مقابل سایر روانکار ها از مقدار مصرف کمتری برخوردار است ولی جایگاه گریس صنعتی دارای اهمیت بالایی است وقابل جایگزینی با مواد دیگر نیست.

انواع گریس صنعتی:

گریس های صنعتی برای انواع اتومبیل ها بکار میرود و شما در هنگام خرید گریس های صنعتی باید به این نکته توجه کنید که محصولی را خریداری میکنید تا از بروز مشکلات آلودگی محیط زیستی جلوگیری شود. گریس های صنعتی در انواع و اقسام مختلف تولید و روانه بازار میشود. گریس های لیتیم ، گریس های آلومینیوم، گریس های ضد اسید، گریس های خوارکی، گریس های دریایی، گریس های سدیم و گریس های کلسیم که جزء بهترین و با کیفیت ترین انواع این محصولات صنتعی میباشد و میتواند با هر هزینه ایی که دارید و کارایی که لازم دارید آن را خریداری کنید. این نوع از گریس ها با روغن های صنعتی مخلوط میشود و باعث افزایش روغن کاری مخلوط شده و همچنین باعث افزایش درجه حرارت بالا و خاصیت فشار شدید خواهد شد . در حین استفاده WS2 موجود در مخلوط روی قطعات جفت گیری / متحرک پوشانده می شود که به نوبه خود اصطکاک را کاهش داده و روانکاری و توانایی تحمل بار را برای چرخه های بسیار طولانی تر بهبود می بخشد . برخی از متداولترین گریس ها برای فشار بسیار بالا و ارتعاشاتی که حاوی سرب هستند بسیار مناسب است و در بلبرینگ ها و رولربیرینگ ها ، یاتاقان های های بسیار پیچیده نیز از کارایی بالایی برخوردار هستند.