سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

روغن شل هلیکس

روغن شل هلیکس

روغن شل هلیکس

روغن موتور، یکی از اصلی‌ترین نیازهای هر خودرو برای داشتن عملکرد مناسب است. موتور خودرو، همچون قلب تپنده آن است و بی‌توجهی به آن، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را به خودرو شما وارد می‌کند. یکی از راه‌های بهبود عملکرد موتور خودرو و افزایش طول عمر آن، استفاده از روغن موتور مناسب است.

عمر موتور خودرو شما تا حد زیادی به نوع روغن موتوری که استفاده می‌کنید بستگی دارد؛ بنابراین برای افزایش عمر موتور خوردو، باید از روغن‌ موتور باکیفیت و مناسب با خودرو خود استفاده کنید. با این تفاسیر، انتخاب یک روغن موتور مناسب برای خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

روغن موتورها ترکیبات پیچیده‌ای هستند که از روغن پایه و انواع افزودنی‌ها تشکیل شده‌اند. هر خودوریی برای اینکه بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد، به روغن مناسب موتور نیاز دارد. در حقیقت، روغن موتور یک عنصر ضروری برای موتور خودرو می‌باشد. با افزایش سن موتور، اهمیت استفاده از روغن مرغوب، روزبه‌روز بیشتر احساس می‌شود.

در حالت کلی می‌توان گفت، روغن موتورها که گاهی اوقات روانکار نیز نامیده می‌شوند، دسته‌ای از روغن‌ها‌ هستند که برای کاهش اصطکاک، حرارت و سایش بین اجزای مکانیکی موتور که در تماس با یکدیگر هستند، استفاده می‌شوند.

داشتن موتوری سالم‌ با عمری طولانی‌تر، مستلزم تغذیه موتور از یک روغن موتور مناسب است. عدم استفاده از روغن مناسب باعث می‌شود قطعات موتور خودرو خراب شده و در نهایت موتور، آسیب جدی ببیند.

از آنجایی که تعویض قطعات موتور بسیار سخت بوده و هزینه‌های بسیار زیادی در پی دارد، بنابراین بهتر است از روغن موتور مناسب استفاده کنید تا دچار هزینه‌های اضافی و سرسام‌آور تعمیر و یا تعویض موتور خودرو نشوید.

روغن شل هلیکس
روغن شل هلیکس

کار روغن موتور چیست؟

کار اصلی روغن در موتور خودرو، روان‌سازی و به حداقل رساندن اصطکاک بین اجزای موتور است. البته روغن موتورها وظایف بسیار مهم دیگری در موتور خودرو برعهده دارند.

جلوگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی موتور، پاک‌کنندگی موتور و معلق سازی مواد حاصل از سایش قطعات، آب بندی موتور، حفاظت از سطوح فلزی موتور، افزایش کارایی موتور و برخی از ویژگی‌های دیگر، همگی از وظایف روغن موتور است.

البته توجه داشته باشید که همه روغن‌ها این وظایف را انجام نمی‌دهند. در صورتی که روغن مورد استفاده شما، مناسب با موتور خودرو نباشد، علاوه بر اینکه سودی برای موتور شما نخواهد داشت، بلکه ممکن است کارایی موتور را نیز با مشکل مواجه کند.

انواع روغن موتور

 

همان‌ طور که گفته شد، امروزه روغن موتورها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. تفاوت در نحوه تولید انواع روغن موتور منجر به تفاوت در عملکرد و کارکرد آن‌ها خواهد شد. این مایع حیاتی خودرو، براساس نوع تولید، به سه دسته مهم تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

روغن موتور تمام سنتتیک

روغن موتورهای تمام سنتتیک به‌طور کامل در آزمایشگاه و با مواد شیمیایی تولید می‌شوند. این روغن‌ها به‌صورت خالص بوده و توان کارکرد موتور خودرو شما را به بالاترین حد می‌رسانند.

این نوع از روغن موتورها مصرف سوخت خودرو را کاهش می‌دهند و کارایی بیشتری نسبت به سایر روغن موتورها دارند؛ البته هزینه آن‌ها نیز نسبت به سایر انواع روغن‌ها بیشتر است.

ویژگی‌های روغن سنتتیک:

 • کاهش مصرف سوخت خودرو
 • جلوگیری از فرسودگی قطعات خودرو
 • ناخالصی کمتر نسبت به سایر روغن‌ها
 • حفظ خاصیت روغن و نیاز به تعویض کمتر
 • افزایش طول عمر موتور
 • مقاومت در برابر حرارت و گرما

روغن موتور نیمه سنتتیک

روغن موتورهای نیمه سنتتیک، ترکیبی از روغن سنتتیک و معمولی است. این نوع از روغن‌ها نیز به خوبی از اجزای متحرک موتور محافظت می‌کنند و کارایی آن‌ها بسیار بهتر از روغن‌های مینرال است.

البته باید به این نکته هم توجه کنید که این روغن‌ها، تمام ویژگی‌های روغن‌های تمام سنتتیک را نداشته و قیمت کمتری نیز در مقایسه با آن‌ها دارند.

ویژگی‌های روغن نیمه سنتتیک:

 • مخلوطی از روغن‌های تمام سنتتیک و مینرال
 • قیمت ارزان‌تر نسبت به روغن‌های تمام سنتتیک
 • عملکرد ضعیف‌تر نسبت به روغن‌های تمام سنتتیک
 • عملکرد بهتر نسبت به روغن‌های مینرال

روغن موتور مینرال (معمولی)

پایه اصلی این نوع از روغن‌ها، نفت خام است و از ترکیب روغن‌های پایه هیدروکربن، پلی اینترنال الفین و پلی آلفا الفین‌ها تولید می‌شوند. این روغن موتور، ابتدایی‌ترین معیارهای محافظت از موتور خودرو را داشته و به دلیل ویسکوزیته پایین، موجب نشتی در موتور خودور می‌شود.

از همین رو از این روغن برای خودروهایی که موتور آن‌ها طراحی ساده‌ای دارند و یا برای آب‌بندی موتور خودرو صفر استفاده می‌شود. قیمت این نوع از روغن‌ها نسبت به سایر انواع آن ارزان‌تر است.

روغن‌های معمولی نمی‌توانند در سرما یا گرمای زیاد از موتور ماشین محافظت کنند و در دماهای بسیار بالا یا بسیار پایین کارایی خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این موارد، روغن‌های معمولی را باید بعد از طی کردن 4000 کیلومتر تعویض کرد که این کار چندان به‌صرفه نیست.

ویژگی‌های روغن مینرال (معمولی):

 • قیمت ارزان
 • نیاز به تعویض در کوتاه‌مدت
 • مناسب برای موتورهای قدیمی و ساده
 • ناتوانی در کاهش حرارت موتور

روغن موتور مناسب/ روغن موتور شل هلیکس :

نوع روغن موتور مصرفی توسط شما در زمان تعویض روغن بسیار موثر است. بنابراین استفاده از روغن موتور مناسب باعث می‌شود تا روغن خودرو شما دیرتر نیاز به تعویض داشته باشد. روغن موتور شل هلیکس برای رفع نیازهای شما طراحی شده و می توان ادعا کرد که برترین روغن موتوری است که می توانید در خودرو خود استفاده کنید.

ویژگی های روغن شل هلیکس

 • هزینه کمتر سوخت   کاهش هزینه به ازای هر کیلومتر، کیلومتر بیشتردر هر لیتر سوخت
 • استفاده در مسافت طولانی تر
 • عمر فیلتر  و صافی ها افزایش یافته
 • حداکثر محافظت از موتور و کاهش دوده و آلایندگی ها
 • کاهش هزینه های عملیاتی، مصرف روان کننده کمتر، خرابی کمتر، تعمیر و نگهداری کمتر

روغن موتور شل هلیکس مدل HX6 10W40

روغن موتور شل Helix HX6 10W-40 یک روغن موتور سنتتیک با محافظت بالا در برابر تشکیل لجن و مقاومت بسیار زیاد در مقابل سایش می باشد. روغن موتور شل HELIX HX6 10W-40 به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر سایش به افزایش طول عمر موتور خودرو شما کمک می کند همچنین روغن موتور شل هلیکس با تکنولوژی پاکسازی فعال شل فرموله شده است.

این کار را جدی تر از روغن های موتوری معمولی برای حفاظت به طور مداوم و جلوگیری از تشکیل کثیفی و لجن انجام می دهد همچنین علاوه بر تکنولوژی پاکسازی که به طور مداوم جلوگیری از تشکیل کثیفی و لجن می شود به کاهش سر و صدای موتور جهت یک تجربه رانندگی آرام همراه با آرامش را به وجود می آورد.

روغن شل هلیکس
روغن شل هلیکس

عملکرد، ویژگی ها و مزایا روغن موتور شل Helix HX6 10W-40

 • با تکنولوژی پاکسازی فرموله شده است
  تا 23 درصد بیشتر از روغن معدنی در حذف لجن از موتورهای کثیف موثر است.
 • پایداری اکسیداسیون خوب
 • روغن پایه سنتتیک منتخب
  کاهش بخار روغن و در نتیجه مصرف روغن را کاهش می دهد و نیاز به اضافه کردن روغن کاهش می یابد.
 • لرزش و سر و صدای موتور را کاهش می دهد
  رانندگی راحت تر و بدون صدا

روغن موتور شل هلیکس مدل HX7 10W40

روغن موتور HX7 با درجه‌ی ویسکوزیته 10W-40 از محصولات جدید و خوش‌ساخت شرکت شل هلیکس (SHELL Helix) است. متخصصان شل در این روغن که از سری هلیکس با دوام بالا محسوب می‌شود، از فناوری جدید با فرمول پیچیده در پاک‌کنندگی و تمیز نگه داشتن موتور استفاده کرده‌اند.

در فناوری «پاک‌کنندگی هوشمند» روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40، با گذشت زمان و کارکرد خودرو، به‌تدریج رسوبات ایجاد شده از موتور تمیز می‌شود.

روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40 سینتتیک است به‌همین خاطر، در خودروهای انژکتوری با مبدل کاتالسیت و مدل‌های دیزل توربوشارژ با اینتر کولر کارایی بهینه دارد.

علاوه بر قابلیت تمیز ماندن موتور تا ۲ برابر بیشتر از روغن‌های دیگر بازار، روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40 محافظ بهتری هم هست؛ براساس اطلاعات داده شده توسط کارشناس‌های شل، این روغن موتور در مقایسه با دیگر روغن‌های سینتتیک موجود، تا ۱۹ درصد محافظت بیشتر و بهتر از موتور خودرو را تضمین می‌کند.

در روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40 از ترکیب مواد باکیفیت با فرمول اختصاصی استفاده شده است تا محصول نهایی، عمر بالایی داشته باشد.

روغن شل هلیکس
روغن شل هلیکس

درواقع این روغن موتور در طول تمام مدت دوره‌ی سرویس خودرو، ویسکوزیته‌اش را حفظ می‌کند. در برابر دیگر روغن‌ها، شل هلیکس HX7 10W-40 تا ۲۴ درصد ماندگارتر است؛ روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40 در مقایسه با مدل HX5 همین برند هم تا ۳۴ درصد پایداری بیشتری دارد.

علاوه بر این، مدل HX7 دو برابر بهتر از مدل HX3 در تمیز کردن موتور خودرو عمل می‌کند. روغن موتور شل هلیکس HX7 10W-40 با تاییدیه رسمی هیوندای عرضه می‌شود؛ همچنین بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان شامل فولکس واگن، جنرال موتورز، رنو، پژو، سیتروئن و فیات استفاده از این روغن موتور را در محصولاتشان توصیه کرده‌اند.

شرکت پارسیس سگال پویا عرضه کننده انواع روغن شل، موبیل و… می باشد، برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.