سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

روغن شل روتلا

روغن شل روتلا

روغن شل روتلا

روغن موتور دیزلی شل

موتورهای دیزلی در طول عمر خود نیاز یه سرویس های دوره ای تعویض روغن موتور دیزلی و نگهداری مناسب دارند.  روغن موتور دیزلی با پايه مینرال یا سنتتیک به همراه مواد افزودنی یا ادتيوها تولید می شود.

روغن موتور دیزلی مناسب باید باعث كاهش اصطكاك بين قطعات و كاهش سايش قطعات موتور شود. از خصوصیات روغن موتور دیزلی شست و شوي داخل موتور و پاک کننده بودن آن است.

به صورتی که روغن موتور دیزلی مناسب موجب تميز ماندن قطعات داخل موتور از دوده و تركيبات حاصل از تجزيه روغن موتور و رسوبات بين قطعات می گردد. روغن موتور مناسب وظیفه آب ‌بندي كامل بين سيلندر و پيستون، خنك نمودن قطعات داخلي موتور دیزل و محافظت از قطعات موتور در مقابل خوردگي و ضربه گيری را بر عهده دارد.

روغن موتور دیزلی شل
روغن موتور دیزلی شل

خرید روغن موتور دیزلی

در هنگام خرید روغن موتور دیزلی باید دقت كنيم تشخيص كيفيت مواد افزودني با ديدن، استنشاق و لمس كردن امكان‌پذير نمي‌باشد. توجه به گرید و توصیه های تولید کننده موتور دیزل می تواند شما را در خرید روغن موتور مناسب کمک کند.

روغن موتور دیزل باید در بازه زمانی مشخص به صورت دوره ای تعویض گردد زيرا مواد افزودني روغن موتور خاصیت خود را با کارکرد و به مرور زمان از دست مي‌دهند.

نقش مواد افزودني روغن موتور دیزلی

1. برخی از مواد افزودني روغن موتور وظیفه بالا بردن شاخص گرانروي را دارند که به سیالیت روغن موتور دیزلی كمك مي‌كند.

2. مواد افزودنی ضد اكسيداسيون از تشكيل رسوبات جلوگيري مي‌نمايد.

3. مواد افزودنی صابوني یا پاك كننده روغن موتور براي تمیز نگه داشتن موتور دیزلی و مانع از نشست انواع آلودگی در موتور می گردد.

4. مواد ضد خوردگي روغن موتور

5. مواد ضد زنگ روغن موتور

6. مواد ضد كف با آنتی فوم در روغن موتور

7. مواد افزودنی روغن موتور که باعث كاهش سایش و اصطكاك قطعات داخل موتور

در مورد میزان کیلومتر کارکرد روغن موتور دیزلی باید توجه داشت که این میزان کارکرد برای شرایط ‏رانندگی و آب و هوایی عادی است، کارایی موتور دیزل و طول عمر روغن موتور به فاکتورهایی بستگی دارد که در تشکیل رسوبات و لجن ‏سهیم هستند.‏

روغن موتور شل روتلا

از ویژگی های روغن موتور دیزلی شل روتلا می توان به حفاظت کامل از موتور خودرو، عملکرد استثنایی، پایداری حرارتی، نظافت موتور خودرو و صرفه جویی در انرژی اشاره کرد. بنابراین خرید روغن موتور شل می تواند بهترین گزینه برای حفاظت از خودرو شما باشد. برخی از انواع روغن شل روتلا به شرح زیر می باشد:

روغن شل روتلا
روغن شل روتلا

روغن شل روتلا تی ایکس SHELL ROTELLA TX 50

روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 50 نوعی روغن موتور دیزلی مخصوص موتورهای توربو‌ شارژ می باشد. استفاده از این محصول سبب می شود رسوبات موتور کنترل شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به دیتا‌شیت محصول که در ادامه قرار داده شده مراجعه کنید.

ویژگی‌های روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 50

 • محافظت مناسب از موتور
 •  پایداری اکسیداسیون
 • پایداری حرارتی
 • خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی
 • طول عمر طولانی

 روغن شل روتلا تی ایکس SHELL ROTELLA TX 20W – 50

روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 20W – 50 با کارایی بالا برای استفاده در موتورهای توربو شارژ و غیر توربو شارژ مناسب است و بر اساس روغن اصلاح کننده پایه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تولید شده است.

به طور طبیعی این محصول برای استفاده در برنامه های کاربردی موتورهای دیزلی خودرو انتخاب ایده آلی است همچنین برای عملیات شدیدتر در موتورهای کم مصرف و تراکتور های کشاورزی نیز مناسب است. این روغن با بهترین مواد افزودنی تولید می شود و قابل کاربرد در دامنه وسیعی از دما می باشد.

ویژگی‌های روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 20W – 50

 • خاصیت حفاظت خوب موتور
 • خاصیت پایداری اکسیداسیون عالی
 • خاصیت پایداری حرارتی
 • خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی
 • خاصیت پاکسازی پیستون
 • طول عمر طولانی روغن
 • عملکرد بالا در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی

روغن شل روتلا تی ایکس SHELL ROTELLA TX 10W

روغن شل روتلا
روغن شل روتلا

روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 10W با کارایی بالا برای استفاده در موتور توربو شارژ و غیر توربو شارژ که بر اساس روغن اصلاح کننده پایه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته مدرن تولید شده است.

به طور طبیعی این محصول برای استفاده در برنامه های کاربردی موتورهای دیزلی خودرو، انتخاب ایده آل برای طیف گسترده ای است و همچنین برای عملیات شدیدتر در موتورهای کم مصرف، برنامه های بزرگراه مانند تراکتور های کشاورزی مناسب است.

این روغن با بهترین مواد افزودنی تولید می شود. این محصول قابل کاربرد در دامنه وسیعی از دما می باشد.

ویژگی‌های روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 10W

 • خاصیت حفاظت خوب موتور
 • خاصیت پایداری اکسیداسیون عالی
 • خاصیت پایداری حرارتی
 • خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی
 • خاصیت پاکسازی پیستون
 • طول عمر طولانی روغن
 • عملکرد بالا در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی

روغن شل روتلا تی ایکس SHELL ROTELLA TX 30

روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 30 با کیفیت بالا و بهترین مواد اولیه تولید شده که باعث بهبود عملکرد و کارایی دستگاه شما می شود. به طور طبیعی این محصول برای استفاده در موتورهای دیزلی خودرو انتخاب ایده آلی است، همچنین برای عملیات شدیدتر در موتورهای کم مصرف نیز مناسب است. این روغن با بهترین مواد افزودنی تولید می شود. این محصول قابل کاربرد در دامنه وسیعی از دما می باشد.

ویژگی‌های روغن شل روتلا تی ایکس Shell Rotella TX 30

 • محافظت مناسب از موتور
 • خاصیت پایداری اکسیداسیون عالی
 • خاصیت پایداری حرارتی
 • خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی
 • طول عمر طولانی

نکاتی که می تواند باعث کاهش عمر روغن موتور دیزلی شود

‏1 – درجا کار کردن موتور مثلا در ترافیک

‏2 – رانندگی با وزن بالا در مسیرهای شیب دار

3 – رانندگی در سرما قبل از اینکه موتور دیزلی گرم شود

4 – آلودگی هوا

5 – رانندگی با سرعت بالا

6 – خاموش و روشن کردن خودرو در زمان کم

7 – عدم کیفیت سوخت مصرفی در موتور دیزل

8 – عدم تعویض فیلتر روغن در سرویس های دوره ای

عدم حرکت خودرو و راکد ماندن روغن موتور در داخل موتور باعث نمی شود که خواص شیمیایی روغن موتور در طول زمان تغییر نکند. لذا پس از گذشت 4 الی 6 ماه ‏برای روغن‌ موتور مینرال و 6 الی 12 ماه برای روغن‌ موتور سنتتیک باید آن را ‏تعویض کرد.‏‎

از مخلوط کردن روغن موتورهای مختلف با هم خودداری کنید. هرگز روغن موتور سنتتیک را با روغن موتور مینرال ترکیب نکنید. در صورت کاهش روغن موتور دیزلی برای اضافه کردن روغن موتور از همان نوع روغن استفاده نمایید. از افزودن مکمل روغن به روغن موتور خودداری کنید.

در هنگام تعویض روغن‎ ‎موتور بدنه خارجی موتور را تمیز کنید. این کار از‎ ‎ورود آلودگی‌های اطراف به داخل محفظه روغن جلوگیری می کند. هنگام تخلیه روغن موتور دیزلی این کار را زمانی انجام دهید که روغن گرم است و سیالیت بیشتر دارد تا آلودگی های موجو در موتور را بیرون بیاورد.

روغن شل روتلا
روغن شل روتلا

فروش روغن موتور دیزلی شل

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره فروش روغن موتور دیزلی با ما تماس بگیرید. شرکت پارسیس سگال پویا با سالها تجربه آماده ارائه خدمات به شماست.