سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

روغن موتور سنتتیک

روغن موتور سنتتیک

مزایای استفاده از روغن موتور سنتتیک (ترکیبی)

«برای روغن موتور در صورتی که شرایط کار کاملاً عادی باشد، چرا یک روغن سنتتیک (ترکیبی) را انتخاب می کنید؟ آیا روغن های ترکیبی، گران تر نیستند؟»

روغن موتور سنتتیک

با استفاده از روغن موتورهای سنتتیک (ترکیبی)، می توان به امتیازات بسیاری نظیر عملکرد دمایی بهتر، بازه های زمانی طولانی تر تعویض روغن و بهبود مصرف سوخت دست یافت. اگرچه روغن ترکیبی در بدو امر ممکن است گران تر به نظر برسد، اما این مزایا در نهایت صرفه ی اقتصادی استفاده از آن را توجیه می کند.

همانطور که اشاره شد، روان سازهای ترکیبی عملکرد بهتری در دماهای پایین و بالا دارند. دمای نقطه ی ریزش آن ها پایین تر است، و این امر، به روغن امکان می دهد تا در شروع روزهای سرد و یا در ناحیه هایی که سرمای حدود صفر درجه را به خود می بینند، کار روان سازی را سریع تر شروع و موتور را آسان تر روشن کند.

در دمای بالا، گران روی روغن های ترکیبی به دلیل ضریب گران روی بالایشان به شکل غلیظ تری باقی می ماند. این بدان معناست که لایه ی روان ساز شکل گرفته  بر روی سطوح، در دماهای بالاتر امکان محافظت بهتر را فراهم می سازد.

همچنین روغن ترکیبی مقاومت بهتری در برابر اکسیده شدن، فروپاشی دمایی و تشکیل رسوبات دارد. در حالی که توصیه می شود روغن موتورهای متعارف را پس از هر 3000 تا 5000 مایل کارکرد تعویض کنند، روغن ترکیبی می تواند بسیار بیشتر از این ها دوام داشته باشد. با توجه به این بازه های زمانی طولانی تر تعویض روغن، سرمایه گذاری اولیه ی شما در خرید روان سازهای ترکیبی باز خواهد گشت. این همان بینشی است که اکثر مالکان خودرو فاقد آن هستند. آنان یک روغن ترکیبی را خریداری می کنند و پس از سپری شدن بازه ی توصیه شده توسط تولید کننده، آن را با روغن غیر ترکیبی دیگری عوض می کنند، اما برخی از تولید کنندگان روان سازهای ترکیبی، ادعا می کنند که روغن تولید شده توسط آن ها می تواند 25000 مایل کارکرد داشته باشد.

روغن های ترکیبی تنها خالص ترین مولکول های روغن را که از نظر ابعاد و شکل مشابه اند، در ترکیب دارند. این امر به اصطکاک کمتر سیال، سایش کمتر آن با قطعات داخلی موتور، و افزایش توان (اسب بخار) و گشتاور موتور می شود. با روان کاری بهتر قطعات داخلی و کاهش اصطکاک و فرسودگی، افزایش طول عمر موتور مورد انتظار است.

علاوه بر این، با کم شدن سایش روغن به قطعات داخلی ، موتور می تواند با راندمان بهتری کار کند، و سوخت کمتری مصرف کند. غالباً وقتی که روغن های پایه معدنی را با روغن های ترکیبی جایگزین می کنیم، شاهد کاهش مصرف سوخت در مسافت یک مایل هستیم.

اگر قصد دارید وسیله ی نقلیه ی خود را سال ها و به اندازه ی صدها مایل کارکرد نگهداری کنید، سرمایه گذاری بر روی یک روان ساز ترکیبی با تعداد کمتر دفعات تعویض و مشکلات موتوری، قطعاً جواب خواهد داد. به خاطر داشته باشید که روغن های ترکیبی در صورتی بهترین تأثیر خود را خواهند داشت که از همان ابتدای کار موتور، مورد استفاده قرار گیرند. کارکرد طولانی و سپس تعویض روغن مورد استفاده با روغن های ترکیبی می تواند باعث بروز نشتی در محل های آب بندی شده می شود. از این رو، در هنگام انتخاب روغن برای موتور خودروی خود، مطمئن شوید که جمیع مزایای استفاده از روان سازهای ترکیبی را مد نظر قرار داده اید. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.