سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

مکمل سوخت خودرو ها

مکمل سوخت خودرو ها

مکمل‌های سوخت برای موتورهای بنزینی و دیزلی در بازار موجود است. براساس وعده سازندگان این مکمل‌ها، با استفاده از این محصولات مزایای زیادی نصیب صاحبان خودرو می‌شود که برای مثال می‌توان به تمیز شدن سیستم انژکتور و حذف آب از سیستم سوخت‌رسانی اشاره کرد. برای بهبود عملکرد کاتالیزور خودرو و همچنین سیستم اگزوز، محصولات دیگری به‌طور مخصوص توسعه داده شده‌اند و در بازار برای خرید موجود هستند.

انواع مکمل‌های سوخت

مکمل‌های سوخت متفاوتی در بازار وجود دارند که هر کدام برای کارایی خاصی توسعه یافته‌اند. برخی از این محصولات برای خودروهای قدیمی تولید شده‌اند. همانطور که می‌دانید تکنولوژی مورد استفاده در اتومبیل‌ها در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است، بنابراین مواد مورد استفاده در مکمل‌ها باید متفاوت باشد.

اگر در منطقه‌‌ای سردسیر زندگی می‌کنید و خودرو شما دیزلی است، از مکمل سوخت برای جلوگیری از یخ زدن گازوئیل استفاده کنید. این کار از انسداد سیستم سوخت‌رسانی نیز جلوگیری می‌کند. اگر برای مدت طولانی در هوای سرد از اتومبیل خود استفاده نمی‌کنید و در پارکینگ برای مدتی خاموش باقی می‌ماند، از دو مکمل سوخت استفاده کنید تا ماشین به راحتی روشن شود.این رو هم بخون:

استفاده از مکمل برای خودرویی که مدت زمان زیادی خاموش بوده، باعث می‌شود که رسوبات سیستم سوخت‌رسانی از بین برود و عملکرد روان‌تری داشته باشد.

چگونه یک مکمل بنزین( additive  (fuel برای  خودرو (ب. ام.و ،بنز،تویوتا،ولوو،آلفارومئو) انتخاب کنیم؟

1.بررسی سازنده کالا

همواره برای ماشین های  مدرن نیاز به  مکمل های سوخت یا اکتان بوستر هایی با فرمولاسیون پیشرفته هست تا  علاوه بر بهبود  توان موتور و افزایش قدرت آن  صدمه ایی به موتور خودرو ،سیستم سوخت رسانی ،سنسور ها و کاتالیست نرساند.تنها شرکت های محدودی در دنیا هستند که قابلیت فرمولاسیون مکمل هایی باین ویژگی دارند.

2.بررسی تاییده ها و استاندارد ها

تمامی  مکمل های اکتان بوستر(octane booster) دارای تاییده ها و استاندارد های معتبر از کارخانه های خودرو سازی یا پترو شیمی می باشند.می توانید این اطلاعات را در دیتاشیت محصولات و سایت سازنده  مکمل ها بررسی کنید. استاندارد اتحادیه اروپا و کارخانه های خودرو سازی چون بنز ،بی ام دبلیو،کرایسلر ،رنو-نیسان،پژو و ولوو از معتبر ترین (certificate) تاییده ها برای مکمل های سوخت و بنزین  می باشند.

3.مقدار افزایش اکتان بر اساس RON

همواره مکمل ها در حجم مشخصی از سوخت(به طور مثال 55 لیتر) عدد اکتانی  را که می توانند افزایش دهند با پارامتر RON مشخص می کنند به طور مثال  مکمل سوختی که مدعی افزایش 4RON در 55 لیتر سوخت می باشد میتوان بنزین معمولی بدون سرب با عدد اکتان 87 را به بنزین سوپر با کیفیت بالا با اکتان 91 تبدیل کنند،همواره اطلاعات مکمل ها را قبل استفاده به طور کامل مطالعه فرمایید چون برخی از مکمل ها را میتوان  با غلظت بالا تر استفاده نمود تا عدد اکتان افزایش بیشتری یابد در مثال قبل اگر مکمل را به 25  لیتر سوخت در باک خودرو اضافه نماییم افزایش اکتانی به مراتب بالاتر خواهیم داشت توجه داشته باشید همه مکمل ها این قابلیت را ندارند و باید با تناسب سوخت موجود در خودرو استفاده نمایید تا خودرو آسیب نبیند.

4.خرید مکمل بنزین از فروشگاهی معتبر

همواره سعی کنید مکمل های سوخت و حتی لوازم یدکی از نمایندگان معتبر در سطح شهر  خرید فرمایید ، همچنین خرید آنلاین مکمل سوخت و اکتان بوستر نیز راهی مطمئن و بی دردسر می باشد .همچنین با خرید از نماینده های معتبر قیمت تمام شده برای مصرف کننده کالا به دلیل حذف واسطه بسیار مناسب تر خواهد بود

کارایی

در حالی‌که مکمل‌های سوخت در برخی مواقع و برای بعضی اتومبیل‌ها مفید واقع می‌شوند ولی در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی کارایی چندانی ندارد. در حقیقت هزینه‌ای که برای مکمل سوخت پرداخت می‌شود برابر با پول بنزینی است که به گفته تولیدکنندگان صرفه‌جویی می‌شود. در حقیقت بهترین مکمل سوخت در دنیا نیز هزینه‌ای بیشتر از پولی که در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود را از راننده طلب می‌کند.

برخلاف ادعای شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌های سوخت، در بررسی صورت گرفته توسط یک گروه مشخص شد که مکمل‌های سوخت باعث افزایش هزینه ۵۰ سنتی به ازای هر لیتر بنزین مصرفی می‌شود! درحالی‌که اکثر تولیدکنندگان مکمل‌های سوخت ادعا می‌کنند که محصولشان باعث افزایش اکتان بنزین می‌شود و کارکرد بهتر موتور را در پی دارند ولی استفاده از بنزین باکیفیت کارایی بهتری را برای موتور خودرو به ارمغان می‌آورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.