برای انتخاب یک روغن موتور خوب ، عوامل و پارامترهای مختلفی باید مدنظر قرار گیرد. یک روغن موتور مرغوب ،‌دارای گرانروی مناسب و ضریب اصطکاک بسیار پایین بوده و توانایی روانکاری بخش های مختلف و قطعات متحرک موتور را داراست .با خرید روغن موتور شل میتوان به آن تحقق بخشید.

روغن از زمان شروع به کار موتور در معرض اکسیده شدن و تجزیه حرارتی قرار گرفته و روغن پایه آن آلوده شده و از کیفیت آن کاسته می شود و همچنین مواد افزودنی استاندارد آن نظیر مواد افزودنی پاک کننده نیز، مصرف می شوند .

در این حالت خاصیت روانکاری ، پاک کننده و جذب ذرات معلق و ناخالصی ها ، کاهش می یابد لذا به این دلیل باید بعد از اتمام خواص روغن‌ موتور در زمان‌های مختلف بسته به نوع روغن نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

به طور کلی روغن موتور شل وظایفی مانند :

  • کاهش سایش قطعات موتور
  • خنک نمودن قطعات داخلی موتور
  • تمیز نگهداشتن قطعات داخل موتور از دوده و ترکیبات حاصل از تجزیه روغن و رسوبات بین قطعات
  • آب بندی بین سیلندر و پیستون
  • محافظت قطعات موتور در مقابل خوردگی و کارکرد بهینه قطعات متحرک موتور در دماهای مختلف را بر عهده دارد .
روغن شل آرجاینا
روغن شل آرجاینا

روغن موتور شل بر اساس درجه گرانروی

ویسکوزیته یا گرانروی ، مقاومت سیال در مقابل جاری شدن است . از لحاظ گرانروی ، روغن به دو بخش تقسیم می شود .دسته اول به عنوان تک درجه ای و دسته دوم به عنوان چند درجه ای یا چهار فصل شناخته می شوند.

با توجه به پیشرفت پیشرانه خودرو های روغن موتور های تک درجه ای به فراموشی سپرده شده اند و بازار در اختیار روغن موتور های چهار فصل است. روغن موتور های چهار فصل شل معمولا بر اساس استاندارد SAE (انجمن مهندسی خودرو) دسته بندی می شوند .

کد اعلامی از سوی این انجمن شاید یک حرف و دو عدد می شود. در این کد عدد قبل از W نشان دهنده گرانروی روغن موتور در دمای پایین بوده و هرچه این عدد کمتر باشد ، قابلیت استفاده در دمای پایین تر را دارا است .

عدد بعد از W ، نشان دهنده گرانروی در دمای بالا بوده و هرچه این عدد بزرگتر باشد ، روغن در دمای بالاتر چسبنده تر و سفت تر خواهد بود .

انتخاب روغن موتور مناسب میتواند عملکرد خودرو شما را بهبود بخشد روغن شل آرجاینا یکی از بهترین روغن های تولید شده شرکت شل می باشد. شرکت پارسیس سگال پویا وارد کننده انواع روغن شل ارائه دهنده این نوع از روغن و سایر روغن و گریس های شل، موبیل و… می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاور در جهت انتخاب بهترین روغن موتور با ما تماس بگیرید.

روغن شل آرجاینا ایکس 40

روغن شل آرجاینا ایکس 40 از انواع روغن موتور ترانک پیستون است. که از محصولات شرکت شل (Shell) می باشد. Shell Argina X 40 با کیفیت بالا و بهترین مواد تولید شده است. فروش این محصول به صورت تکی و عمده با قابلیت پخش در سراسر کشور می باشد.

روغن شل آرجاینا تی 40 – 30

روغن شل آرجاینا
روغن شل آرجاینا

 SHELL ARGINA T 30-40 برای استفاده در موتورهای ترانک پیستون که از سوخت های سنگین با مقدار گوگرد بالا (تا ٢/٥ درصد وزنی) استفاده می کنند، مناسب بوده و خواص بارزی از جمله:

  • مقاومت در برابر اکسیداسیون
  • پایداری حرارتی بالا
  • قدرت پاک کنندگی بالا
  • قدرت خنثی سازی سریع مواد اسیدی حاصل از احتراق سوخت

را دارا می باشد.

روغن شل آرجاینا اس 40

Shell Argina S 40 زیر مجموعه روغن موتور ترانک پیستون است. واردات Shell Argina S 40 از کمپانی شل (Shell) انجام می گیرد. Shell Argina S 40 با بهترین مواد افزودنی تولید می شود. دقت و نوع نگهداری از محصولات روغن موتور ترانک پیستون جز نکات مهم در سلامت کالا می باشد.

 روغن شل آرجاینا اس 30

Shell Argina S 30 زیر مجموعه روغن موتور ترانک پیستون است.  Shell Argina S 30 با ادیتیو عالی و مطابق استاندارد روز دنیا تولید می شود. از مزایای Shell Argina S 30 می توان به جلوگیری از سائیدگی قطعات، پایداری اکسیداسیون بالا و جلوگیری از تشکیل رسوبات اشاره کرد. نوع بسته بندی Shell Argina S 30 در بشکه های 220 لیتری و ظروف 20 لیتری می باشد.

روغن شل آرجاینا ایکس 30

روغن شل آرجاینا
روغن شل آرجاینا

آرجاینا ایکس 30 از انواع روغن موتور دیزلی ترانک پیستون با سرعت متوسط است. آرجاینا ایکس 30 یک روان کننده چند منظوره میل لنگ برای موتورهای دیزلی با سرعت متوسط که با سوخت باقی مانده کار میکند. آرجاینا ایکس 30 برای شرایط تنش زیاد روغن طراحی شده است و برای بهبود کنترل رسوب بیشتر بهینه شده است.