سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

گریس ضد اسید، ضد خوردگی و ضد قفل

گریس ضد اسید، ضد خوردگی و ضد قفل

گریس ضد اسید ، خوردگی و ضد قفل

یکی از انواع گریس‌های متداول که برای کاهش خوردگی قطعات در تماس با یکدیگر استفاده می‌شود، گریس‌های ضد خوردگی هستند. از این گریس عمدتا در مکان‌هایی که احتمال خوردگی بالا باشد، استفاده می‌شود. این گریس‌ها هم برای فلزات آهنی و هم برای فلزات غیر آهنی کاربرد دارند.

متوسط عمر کاری این گریس‌ها در حالتی که در محیط آزاد به کار گرفته شوند، یک سال است و اگر در محیط‌های بسته نظیر کارگاه‌ها از آن استفاده شود این میزان به دو سال افزایش می‌یابد. این گریس‌ها در انواع مختلف و برای شرایط مختلف تولید می‌شوند به عنوان مثال برخی از مدل‌های موجود می‌تواند در برابر آب هم مقاومت بالایی داشته باشد.

پس بهتر است با انتخاب نوع مناسبی از گریس، هم سلامت دستگاه‌ها و قطعات خود را تامین کنیم، هم عمر آن‌ها را افزایش دهیم و هم از هزینه تعمیرات بکاهیم.

انتخاب گریس مناسب ضد قفل(گریس ضد اسید)

به طور کلی باید ابراز نمود که وابسته به محیط و شرایط کاری دستگاه و سیستم مورد نظر باید یکی از انواع گریس را انتخاب کنیم. از آنجایی که اصولا تمام گریس‌ها خواص ضد خوردگی، ضد اسیدی و ضد قفل را دارند و همگی مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک، قابلیت کار در فشار و دمای بالا را دارند.

نکته‌ای که اهمیت پیدا می‌کند، این است که کدام گریس انتخاب می‌شود، چرا که هر یک از انواع گریس‌ در برخی از ویژگی‌ها و مشخصات فوق شاخص‌تر از باقی مدل‌ها هستند، به عنوان نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گریس ضد اسید
گریس ضد اسید
  • یکی از مشخصات اصلی گریس‌های صابون سدیمی (پایه سودا، گریس ضد اسید) خاصیت ضد خوردگی آن‌ها است که می‌تواند از زنگ زدن فلزات در محیط‌های مرطوب هم جلوگیری به عمل آورد.
  • یکی از مشخصات اصلی گریس‌های صابون لیتیمی خاصیت ضد چسبندگی و قفل شدن مکانیزم‌های سیستم است.
  • یکی از مشخصات اصلی گریس‌های کلسیم سولفات کمپلکس قابلیت کارکرد آن‌ها در محیط‌های با PH پایین و یا اسیدی است.
  • یکی از مشخصات اصلی گریس‌ها، قابلیت مقاومت آن‌ها در برابر آب است. در این بین باید به این نکته توجه داشت که بجز گریس‌های حاوی سدیم، دیگر گریس‌ها به طور کلی در برابر آب مقاومت خوبی دارند. البته این میزان مقاومت می‌تواند بر اساس دمای محیط و ترکیب مورد استفاده کاهش یا افزایش پیدا کند.
  • به طور کلی می‌توان گفت گریس‌های پایه کلسیمی بیشتریم میزان مقاومت در برابر آب را دارند، پس از آن گریس‌های پایه لیتیمی هستند و در انتها گریس‌های پایه سدیمی قرار می‌گیرند.