شماره تماس : 01333260244

تلفکس: 01333253808

ایمیل : info@parsis-segal.ir

چه نکاتی را در جایگزینی فیلتر روغن باید رعایت کرد؟
wordmsd
نوامبر 19,2019
4بازدید

چه نکاتی را در جایگزینی فیلتر روغن باید رعایت کرد؟

در زمان تعویض فیلترهای پیچی یا فیلترهای قوطی شیاردار، قبل از نصب، حتما از روغن استفاده کنید. این کار باعث کم شدن زمان خشک کار کردن موتور یا دستگاه می‌ شود و روغن اضافی برای مصرف موتور تامین می‌ کند و همچنین در بعضی از موارد، در صورت برخورد شدید مایعات داغ با یکی از بخش‌های خشک فیلتر، مانع از آسیب دیدن آن می‌ شود.

چگونه تعویض روغن را سرعت ببخشیم؟

از پمپ سیرکولاسیون در سیستم‌های سیرکولاسیون برای بالا بردن سرعت استفاده کنید. یک  اتصال T شکل و دو مخزن مسدود کننده ایزوله را در مسیر انتقال پمپ سیرکولاسیون قرار دهید. در زمان خالی کردن مخزن ذخیره، لوله را به اتصال T شکل وصل کرده. با استفاده از آن روغن را از مخزن ذخیره خارج کرده و به تانکر روغن کارکرده منتقل کنید. این روش به خصوص برای سیستم‌های روغنی زیرزمینی بسیار سودمند است.

به سطح روغن(گیج) دقت کنید

در دستگاه‌های که بلبرینگ‌های چرخشی-المنتی از مخزن روغن تغذیه می‌ گردند، دقت به شاخص سطح روغن (گیج) نه تنها باعث افزایش طول عمر بلبرینگ، بلکه باعث کاهش دمای حاصل از برخورد فلز با فلز، در نبود روغن می‌ گردد. طبق یک قاعده کلی، پایین‌ ترین بلبرینگ پرخشی-المنتی در حالت ایستاده، باید تا نصفه در روغن غوطه‌ ور باشد. شاید این قاعده در عمل ساده به نظر برسد، اما بیشتر اوقات فراموش می‌ شود و کسی آن را انجام نمی‌ دهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

Related Articlesدسامبر 10 , 2019
/
:

دسته بندی روانکارها و روغن صنعتی شل

مارس 6 , 2022
/
:

روغن شل روتلا

اکتبر 15 , 2021
/
:

انواع روغن موتور

ژانویه 19 , 2022
/
:

روغن شل کلاووس

دسامبر 11 , 2019
/
:

رنگ روغن موتور و روانکاری آن

ژوئن 13 , 2020
/
:

فروش انواع روغن های روانکاری

جهت استفاده رایگان از مشاوره حرفه ای با پرسنل متخصص ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان