سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

روغن های صنعتی اصل

روغن های صنعتی اصل

مراحل ساخت روغن صنعتی:

  • در مرحله اول تقطیر نفت خام که شامل تقطیر در جو و تقطیر در خلا انجام میگیرد تا ماده ای با دمای اشتعال و گرانروی معین به دست آید.
  • در مرحله دوم حلال پروپان به ماده ایجادشده در مرحله اول تزریق می شود و باعث می شود که مانده تقطیر میشود.
  • در مرحله سوم جداسازی پارافین های سنگین جامد از طریق روش های فیلتراسیون و انحلال است.
  • در مرحله پنجم مواد مورد نیاز به روغن پایه اضافه میشود.

انواع روغن های صنعتی:

روان کننده ها برای کاهش اصطکاک موجود بین سطوح در قسمت متحرک استفاده می شود . یکی از بزرگترین تصورات غلطی که وجود دارد این است که همه ی روان کننده ها یکسان هستند زیرا آنها عملکردی مشابهی را انجام میدهند، اما همه ی روان کننده ها و یا به اصطلاح دیگر روغن های صنعتی یکسان نیستند .

وقتی با خود فکر می کنید که روغن های صنعتی مناسب برای شما کدام است ممکن است از قبل بدانید که ویسکوزیته مربوط، مهمترین ویژگی برای دستیابی به روغن های مصرفی است . اما روغن های بی شماری وجود دارد که دارای درجه و ویسکوزیته مشابه هستند. به عنوان مثال SAE 50 ضخیم تر است ، در واقع آنها همان ویسکوزیته هستند اما کاملا برای درجه ی مصرفی شما متفاوت است . حتی اگر یک روانکار با قیمت یک روغن صنعتی یکسان یاشد ، برای اهداف مشابه ساخته می شوند ( از نظر عملکرد و ویسکوزیته) ، ساختار آنهاست که باعث می شود آنها برای عملکردهای خاص متفاوت و موثر باشند .

ساختار افزودنی هر نوع روان کننده و یا روغن صنعتی تفاوت عمده ای بین انواع صنعتی و خوردو ایجاد میکند . در حالی که روغن موتور و روغن دنده هر دو دارای مواد افزودنی ضد سایش هستند و برای روغنکاری، نیاز به خنک کننده و محافظت از آنها است . روغن های صنعتی در معرض فشار های صنعت قرار میگیرند : محیط های پرفشار با تماس منظم با آلاینده های ماند خاک و آب هستند. در حقیقت، فشار بالا به روان کننده خاصی احتیاج دارد که در حین کار، سطح مناسبی از ضخامت بین سطوح دنده ها ایجاد کند و تعاملی بین دنده ها ایجاد کند . روغن های صنعتی باید ضمن تحمل روغنکاری برای ماشین های دارای حالت روان، قادر به تحمل این شرایط باشند.

در پایان باید تاکید کرد که انواع روغن های صنعتی و روانکارها را از شرکتهای معتبر خرید کنید تا گرفتار روغن های تقلبی نشوید. شرکت پارسیس سگال پویا شرکتی بزرگ و معتبر با تجربه بالا در فروش و واردات انواع روغن های صنعتی و روانکارها در ایران و خاورمیانه است.این شرکت به دلیل ارائه باکیفیت ترین محصولات و اثبات حسن عملکرد خود در میان مصرف کنندگان توانسته هرروز بر تعداد مشتریانش بیافزاید.