سلام ، به سایت شرکت پارسیس سگال پویا خوش آمدید.

تاریخچه روغن شل

تاریخچه روغن شل

رویال داچ شل در سال 1907 با ادغام 2 شرکت بزرگ رویال داچ و شل در جهت رقابت با شرکت استاندارد اویل آمریکا تاسیس شد. میزان سهم هر شرکت در ادغام به این صورت بود که طرف بریتانیایی مالک ۴۰٪ از سهام و طرف هلندی ۶۰٪ از سهام را، به خود اختصاص می‌داد. شرکت تازه تاسیس، رویال داچ شل نام گرفت و برای نخستین بار در شهر لندن ثبت گردید. شرکت رویال داچ شل ، خیلی سریع به شهرت رسید. دو سال پس از تاسیس، سوخت هواپیمای اولین فردی که، بر فراز کانال انگلیس پرواز کرد از شرکت رویال داچ شل، تامین شد. شرکت‌های بسیاری در جهان به مرور زمان و با گذشت سالها نوع فعالیت خود را تغییر داده و پس از مدتی، در زمینه دیگری شروع به فعالیت کرده اند. اما شرکت‌هایی که این گونه تحول در آن‌ها صورت گرفته و باعث پیشرفت آن‌ها شده است انگشت ‌شمار می باشد. شرکت رویال داچ شل، یکی از این شرکت‌ها محسوب می‌شود که بعد از تغییر حوزه فعالیت خود توانست به یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه انرژی و تولید انواع روانکار، روغن موتور و صنعتی تبدیل شود. پیش از افتتاح شرکت شل مارکوس ساموئل پدر، تجارت اشیای عتیقه را در بریتانیا آغاز کرد، سپس صادرات و واردات صدف دریایی را به آن اضافه کرد، کمتر کسی تصور می کرد که تجارت صدف‌های زیر دریا، آرام‌آرام به نفت ‌کش‌های غول ‌پیکری تبدیل شوند، که نفت و فراورده‌های نفتی را جابجا نمایند. برادران ساموئل، اگرچه راه پدر را در پیش گرفتند، اما مارکوس ساموئل پسر، در اواخر عمر خود، شرکت حمل‌ونقل و تجارت شل را تاسیس کرد، که پس از ادغام با شرکت نفت رویال داچ در سال‌های آغازین قرن بیستم، شرکت رویال داچ شل تاسیس شد.

شرکت نفت رویال داچ

شرکت نفت رویال داچ، (به انگلیسی: Royal Dutch Petroleum Company) یا شرکت نفت سلطنتی هلند، شرکت نفتی هلندی بود، که در سال ۱۸۹۰ میلادی توسط جین باپتیست آگوست کسلر و هنری دیتردینگ تاسیس شد. در زمان تاسیس شرکت نفت رویال داچ موضوع توسعه نفت در سوماترا، مطرح شده بود. با مدیریت کسلر و دترونیگ، سازمانی تشکیل شد، که از استراتژی ذخیره‌سازی و انتقال نفت استفاده می‌نمود. اولین فعالیت شرکت رویال داچ، به دستور ویلیام سوم؛ پادشاه هلند و بمنظور اکتشاف و حفاری در حوضه‌های نفتی کشور اندونزی آغاز شد.

حمل روغن شل

شرکت شل

شرکت شل (به انگلیسی: Shell) یک شرکت بریتانیایی بود، که در سال ۱۸۹۷ توسط مارکوس ساموئل و برادرش؛ ساموئل ساموئل، در پادشاهی بریتانیا تاسیس شد. شرکت شل در ابتدا در زمینه های غیر نفتی آغاز به کار کرد. در سال ۱۸۳۳ مارکوس ساموئل اول فروشنده اشیای عتیقه در شرق لندن، تصمیم به گسترش فعالیت تجاری خود می گیرد. او با تجارت صدف های دریایی که در آن روزها، بازار خوبی داشت به موفقیت در زمینه واردات و صادرات دست پیدا می کند. سالها بعد مارکوس ساموئل پسر و برادرش تجارت خانوادگی را ادامه داده و باعث توسعه آن می شوند. آنها شروع به صادرات ماشین‌آلات، پارچه و ابزار نمودند، و از خاور دور، برنج و چینی‌آلات وارد می‌کردند. در بازگشت از سفر ژاپن، مارکوس به کسب‌وکار صادرات نفت به باکو و روسیه علاقمند شد. در آن دوره، انتقال دریایی نفت، معضلی برای همه شرکت‌های نفتی به‌شمار می‌آمد. بشکه‌ها نشت پیدا می‌کرد و فضای بسیاری نیز، در کشتی اشغال می‌شد. برادران ساموئل، برای نخستین بار از مخزن، بمنظور نگهداری و حمل نفت، استفاده کردند، که در این صنعت، یک رویکرد انقلابی محسوب می‌شد. سال ۱۸۹۲ اولین نفتکش‌ها توسط شل، مورد بهره‌برداری قرار گرفت. ابتکار دیگر نیز، استفاده از کانال سوئز بود. در سال ۱۸۹۷ نام شل، با برند (نشان تجاری) معروف خود؛ «صدف» ظاهر شد. با آنکه مارکوس ساموئل پسر، در یک سال پایانی عمر، دچار سرطان شده بود، اما همت خود را به کار برد و این شرکت را ثبت نمود، که ابتدا نام آن را “سندیکای تانکر” گذاشت. این نام بسرعت به شرکت حمل‌ونقل و تجارت شل تغییر یافت. تا سال ۱۹۱۹ میلادی، شرکت بریتانیایی شل، دارای هشت کشتی نفت‌کش بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.